Pastaraisiais metais Birštone sukurta 600 naujų darbo vietų, yra galimybės dirbti sėkmingai veikiančiose sanatorijose, sveikatingumo, SPA centruose, viešbučiuose, restoranuose, smulkaus verslo įmonėse. Birštone veikia  UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“  seniausia mineralinio vandens gamintoja Lietuvoje, kurios produkcija eksportuojama į 17 šalių. Birštono kurorte gali būti Tavo darbo vieta, čia sukurtos palankios sąlygos pradėti savo verslą, kurorto infrastruktūra pritaikyta darbui nuotoliniu būdu arba jaunų profesionalų darbo derinimui su kūrybinėmis atostogomis.

Birštonas patenka ir į versliausių savivaldybių lyderių dešimtuką – iš 57 pozicijos šoktelėjo į 10 vietą. Tai lėmė aiški strategija ir vizijos turėjimas; sveikatingumo kompleksų ir sanatorijų plėtra, naujų viešbučių ir maitinimo įstaigų atidarymai; verslo bei paslaugų koncentracija viename mieste; unikali gamta ir aplinka; išaugę NT mokestis, GPM mokestis, žemės mokestis.

Nuolatos gerinamos verslo sąlygos: investicijos į infrastruktūrą – sutvarkytos gatvės, viešosios erdvės, nutiesti dviračių takai; nuolat garsinamas Birštono kurorto vardas ir didėjantis žinomumas; augantys turistų skaičiai; didėjantis poreikis šiuolaikiško apgyvendinimo vietoms, naujų paslaugų poreikis. Ateityje Birštonas turi potencialo pritraukti sveikatinimo, sveikatingumo, SPA, apgyvendinimo, maitinimo kultūrinio-laisvalaikio organizavimo sričių verslininkus, Birštone galėtų įsikurti Lietuvos ir tarptautinės IT ar marketingo, dizaino įmonių filialai, kurių darbuotojai galėtų dirbti ir nuotoliniu būdu, kurorte įrengtuose ofisuose, puikios, unikalios gamtos apsuptyje.

 

6 proc.

– toks yra nedarbo lygis Birštono savivaldybėje (2018 m. duomenimis) ​

600

– tiek sukurta naujų darbo vietų 2012–2018 m. laikotarpiu

10 vieta

Birštonas patenka ir į versliausių savivaldybių lyderių dešimtuką – iš 57 pozicijos šoktelėjo į 10 vietą.

Birštone veikia 3 sanatorijos: „Tulpės“, „Eglė“ ir „Versmė“, sveikatingumo kompleksas „Vytautas mineral Spa“, viešbutis ir SPA centras „Royal Spa Residence“, yra įsikūrę kokybiški viešbučiai, poilsio namai, restoranai, kavinės, veikia smulkaus verslo įmonės. Per pastaruosius 5 metus Birštono kurorte duris atvėrė 7 nauji sveikatinimo, SPA, turizmo, maitinimo objektai, į kuriuos iš viso investuoti apie 60 mln. Eur. Aktyvus verslo objektų investavimas kurorte lėmė ir naujų darbo vietų sukūrimą. „Eglės“ sanatorijoje sukurta 300 darbo vietų, naujausiame moderniame „Vytautas mineral SPA“ centre – sukurta 200 darbo vietų; atidaryti kiti viešbučiai, poilsio namai, restoranai, kavinės, kuriuose taip pat reikalingi darbuotojai.

O gal Tave domina darbas viename iš Birštono sveikatinimo, turizmo ar verslo įmonių?  Šios įmonės lauks Jūsų žinutės.

Matome realią galimybę į kurortą privilioti ne tik turistus, poilsiautojus, bet ir tarptautinių kompanijų filialus – jų darbuotojai galėtų dirbti nuotoliniu būdu mieste įrengtuose biuruose gamtos ir sveikos aplinkos apsuptyje.

Nori gauti darbo pasiūlymus atsiradus patraukliai darbo vietai Birštone? Registruokis kaip Globalus birštonietis ir gausi asmeninius darbo pasiūlymus.

Kurk savo verslą

Birštono kurorte nuolatos plečiasi verslo sektorius, o savivaldybė kiekvienais metais remia smulkų ir vidutinį verslą.

Birštonas – strategiškai patogus miestas. Netolimi atstumai iki šalia esančių miestų (iki Kauno – 40 km, iki Vilniaus – 90 km), patogus susisiekimas.

Kad verslą kurti būtų lengviau: verslo skatinimo priemonės

Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondas

Birštono savivaldybė kiekvienais metais skiria lėšas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui. Savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo nuostatuose yra numatyta galimybė gauti paramą jau veikiantiems verslo subjektams ir kompensuoti jau patirtas įmonės įregistravimo, verslo planų, paraiškų finansinei paramai gauti rengimo išlaidas, ekspozicijos vietos, dalyvaujant parodose, rinkodaros priemonių išlaidas, padengti paskolų ir/ar lizingo, imamų verslo plėtros projektams vykdyti, palūkanas. Rėmimą gavo nemažai jaunų verslininkų, kuriančių verslus Birštone. Daugiau informacijos ir subsidijos formą rasite čia.

Galimybė gauti subsidiją verslo idėjai įgyvendinti

Birštono savivaldybėje taikoma paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui forma – galimybė gauti finansinę paramą asmenims, norintiems pradėti verslą. Paramos verslo idėjų įgyvendinimui tikslas – skatinti Birštono savivaldybės gyventojus, ypač jaunus žmones, imtis iniciatyvos pradėti savo verslą. Daugiau informacijos ir subsidijos formą rasite čia.

Palankios sąlygos individualiai veiklai

Asmenys, norintys vykdyti individualią veiklą Birštono savivaldybės teritorijoje, turi mokėti 147 eurus, kai kitose savivaldybėse fiksuotas pajamų mokesčio dydis – 293 eurai metams. Savivaldybėje populiariausios pagal verslo liudijimus vykdomos veiklos yra: prekyba ne maisto produktais, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas, gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų,  statybos specialieji ir  baigimo apdailos ir valymo darbai. Tikimasi, kad dėl sumažintų įkainių, ne tokios populiarios verslo rūšys pasidarys populiaresnės, o kurortas – patrauklesnis ne tik vietiniams, bet ir atvykstantiems. Daugiau informacijos rasite čia.